Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2018

Του... πήρε τον αέρα - Νέο πάρτι του Ολυμπιακού κόντρα στον ΠΑΟΚ μέσα στη Θεσσαλονίκη!

Με φόρα από την πρόκριση στον τελικό Λιγκ Καπ, ο Ολυμπιακός πέρασε «αέρα» και από την Πυλαία, επικρατώντας άνετα με 3-0 σετ του ΠΑΟΚ και πήρε αήττητος τον «τίτλο» του πρωταθλητή χειμώνα.
Η ομάδα του Πειραιά έκανε μια ολοκληρωτική εμφάνιση λίγες μέρες μετά τη νίκη - πρόκριση στον ημιτελικό του Λιγκ Καπ και κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα. Είναι στην πρώτη θέση με 24 βαθμούς και έχει ρεπό την επόμενη αγωνιστική όπου ξεχωρίζει το ντέρμπι δικεφάλων μεταξύ ΑΕΚ και ΠΑΟΚ. Για τον νικητή Ολυμπιακό σε ακόμη ένα παιχνίδι ξεχώρισε επιθετικά ο Σμιτ με 15 πόντους ενώ 10 είχε ο Μπέμε με 4 άσους. Το καλό σερβίς ήταν από τα στοιχεία που έδωσε στην ομάδα του Πειραιά το τρίποντο.