Σάββατο 12 Αυγούστου 2017

Δεν δέχτηκαν καλάθι σε ένα δεκάλεπτο οι Ρώσοι!

Η Ρωσία δεν επέτρεψε στη Γερμανία να σημειώσει ούτε ένα καλάθι στην τελευταία περίοδο, διαλύοντας την με 89-60 στο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι.

Άστραψε και βρόντηξε στο φιλικό με τη Γερμανία η Ρωσία. Η ομάδα του Σεργκέι Μπαζάρεβιτς διέλυσε τη "νατσιονάλμανσαφτ" 89-60, καθώς δεν επέτρεψε στην αντίπαλό της να πετύχει ούτε ένα καλάθι στα τελευταία 10 λεπτά! Το επιμέρους σκορ στην τέταρτη περίοδο ήταν 20-3 υπέρ των Ρώσων, οι οποίοι πήραν το δεύτερο ημίχρονο με 49-19.
Ο Τιμοφέι Μοζγκόβ (15π.) και ο Μιχαήλ Κουλάγκιν (13π.) ήταν οι πρώτοι σκόρερς της ρωσικής ομάδας, η οποία μία μέρα πριν είχε νικήσει επίσης εύκολα την Ουγγαρία 84-69, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση, παρότι απέχουμε ακόμα τρεις εβδομάδες από την έναρξη του Ευρωμπάσκετ.
Τα δεκάλεπτα: 10-11, 41-40, 57-69, 60-89.
Γερμανία: Στάιγκερ 10, Τάντα, Βάργκας 2, Μπέντσιν 11, Ντόρετ, Ακπινάρ 6, Μπαρτλ 9 (6ρ.), Τίμαν 6, Χέκμαν 10, Κινγκ 6, Χάρτενσταϊν.
Ρωσία: Μπαμπούριν 5, Φριτζόν 10, Ιβλεβ 1, Αντόνοβ 7, Ζούμπκοβ 5, Χβοστόβ 4 (6ασ.), Μοζγκόβ 15, Τρούτσκιν 8, Βοροντσέβιτς 8, Ιλνίτσκι 2, Κουλάγκιν Ντ. 3, Κολιούσκιν, Κουλάγκιν Μ. 13, Κουρμπάνοβ 8.