Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017

Νικητής ο Παναθηναϊκός, πρώτος στη βαθμολογία ο Ολυμπιακός

Ο Παναθηναϊκός με κορυφαίους τους Σίνγκλετον, Ρίβερς νίκησε 72-59 τον Ολυμπιακό, χωρίς πάντως να καλύψει τη διαφορά της ήττας στο ΣΕΦ. Τραυματίστηκε και ο Σπανούλης...

Ένας ψυχωμένος Παναθηναϊκός κυριάρχησε στο μεγαλύτερο μέρος του αποψινού ματς κόντρα στον Ολυμπιακό, παίρνοντας τη νίκη μεν με 72-59, όχι τη διαφορά δε, των 25 πόντων που είχε ηττηθεί στο ΣΕΦ. Οι ήδη "λαβωμένοι" ερυθρόλευκοι έχοντας απόντες Γιανγκ και Λοτζέσκι έχασαν και τον Σπανούλη, που έπαιξε μόλις στο πρώτο δεκάλεπτο και υπάρχουν φόβοι για θλάση... Φοβερή εμφάνιση από Ρίβερς (26π., 9 ριμπ.) και Σίνγκλετον (20π., 3ριμπ.), άξιοι συμπαραστάτες οι Παππάς και Τζέιμς. Ο Ολυμπιακός άντεξε ουσιαστικά μόνο στην πρώτη περίοδο, με τους Πρίντεζη και Παπανικολάου να τα δίνουν όλα πάντως.