Σάββατο 15 Ιουλίου 2017

Σοκ με Παπαγιάννη, ωραίος αλλά «μοιραίος» ο Τζέιμς

Παπαγιάννης

Τη νίκη των Σακραμέντο Κινγκς επί των Φοίνιξ Σανς επισκίασε ο τραυματισμός του Γιώργου Παπαγιάννη στο ισχίο.
Για την ώρα δεν υπάρχουν περισσότερες λεπτομέρειες για τον τραυματισμό του Έλληνα σέντερ, ωστόσο οι πρώτες ενδείξεις μιλούν για πρόβλημα στο ισχίο μετά από άσχημη προσγείωση στο παρκέ. Στα 16 λεπτά που αγωνίστηκε, ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού πέτυχε έξι πόντους.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε για ακόμη μια φορά ο Μάικ Τζέιμς, ο οποίος σημείωσε 30 πόντους, μάζεψε 6 ριμπάουντ και μοίρασε 4 ασίστ σε 30 λεπτά συμμετοχής. Ο 26χρονος γκαρντ, πάντως, έχασε την ευκαιρία λίγο πριν το φινάλε του ματς να φέρει τον αγώνα στα ίσια με χαμένο τρίποντο και έτσι οι «βασιλιάδες» νίκησαν με 93-87 τους «ήλιους»