Τρίτη 25 Απριλίου 2017

Εκτός final 4 της Euroleague ο Παναθηναϊκός

Σκούπα η Φενέρ, σκούπα να πάρει και ο Γιαννακόπουλος - Τραγικός Παναθηναϊκός είπε αντίο στην Ευρώπη
Οι πράσινοι ηττήθηκαν και στην κολασμένη "Ulker Arena" με 79-61, οι Τούρκοι έκαναν το 3-0 και έστειλαν τους κυπελλούχους απογοητευμένους στην Αθήνα... Πάλι από την επίθεση χάθηκε το ματς, σκληρό μάθημα από τον Ομπράντοβιτς...

Ο Παναθηναϊκός για 15 λεπτά και 5 λεπτά καλής άμυνας στην τρίτη περίοδο ήταν ανταγωνιστικός, όμως δεν μπόρεσε να αποφύγει το μοιραίο και επιστρέφει στην Αθήνα αποκλεισμένος με 79-61. Αυτή τη φορά τους πράσινους δεν "σκότωσε" ο Μπογκντάνοβιτς, αλλά οι Ούντο (έκανε double-double) και Ντίξον, με τη Φενέρμπαχτσε να πηγαίνει για τρίτη σερί φορά στο Final 4. Oι πράσινοι κατά διαστήματα έπαιξαν καλή άμυνα, ώσπου στο 4ο δεκάλεπτο ουσιαστικά τα παράτησαν και οι Τούρκοι άρχισαν να τα βάζουν όλα σε μια "Ulker Arena" που κόχλαζε... Η πρόκριση βέβαια δεν χάθηκε απόψε αλλά στο ΟΑΚΑ, με τον Παναθηναϊκό πλέον να στρέφεται στο ελληνικό πρωτάθλημα.